Euroclean Facility Operations | Entegre Tesis Yönetim HizmetleriEuroclean Facility Operations | Entegre Tesis Yönetim HizmetleriEuroclean Facility Operations | Entegre Tesis Yönetim Hizmetleri

Korona Virüsten İyi Nasıl Korunuruz?

Dünya üzerinde dönem dönem pek çok salgın hastalık baş göstermiştir. Bunlardan biri de gündemde olan koronavirüstür. Koronavirüs, sağlığı ciddi derecede tehdit eden etkileri bulunan bir hastalıktır. Bundan dolayı da hastalıklara karşı ilk yapmak gereken şey vücudu dirençli tutmak kadar ortamları temiz tutmaktır. Bedenimiz, sağlıklı bir yapıya sahip olduğu müddetçe direncini düşürmez. Bundan dolayı da bağışıklık sistemi herhangi bir risk durumundan etkilenmez. Ancak bağışıklığın korunmasında beslenme ve takviye gıda almak kadar temizlik de son derece önemlidir.

Koronavirüsten korunma noktasında kalabalık alanlardan olabildiğince uzak durmak gerektiği ve gerekmedikçe dışarı çıkılmaması söylenir. Ancak iş hayatında ya da zorunlu hallerde dışarıya çıkmak gerekir. Bu konuda da kalabalık ortamların dezenfeksiyonu son dönemde oldukça önemlidir. Kalabalıkta gözle göremediğimiz pek çok damlacık askıda kalır. Dokunulan her yüzeyde bu damlacıklar temas ettiğimiz noktalara bulaşır. Bundan dolayı da herkesin temas ettiği ortak alanların düzenli olarak temizlenmesi ciddi ve gerekli bir durumdur. Euroclean markası, bu bakımdan sizlerin zorunlu hallerde girdiğiniz kalabalık ortamlarda ve ortak kullanım alanlarında da sağlık bakımından güvenli kalmanız için dezenfeksiyon hizmetlerini sunar. Dezenfeksiyon konusunda deneyimli ve işini iyi yapan bir ekip ile çalışan markamız temas edilen alanları mikroplardan arındırır. Temizliği düzenli bir şekilde sağlanan ortamlar koronavirüsten çok daha az etkilenir. Bu da salgın riskinin düşmesine olanak sağlar.

Koronavirüs konusunda özellikle bina girişleri ve hastaneler gibi çeşitli ortak kullanım alanlarında risk oldukça yüksektir. Kapı kolları, asansör düğmeleri gibi herkesin hemen her gün kullandığı bu ortak alanların düzenli olarak dezenfekte edilmesine ihtiyaç vardır. Bu gibi alanlara gün içerisinde çok fazla temas edilir. Bundan dolayı da markamız, profesyonel bir şekilde dezenfeksiyon konusunda destek hizmeti sağlar. Atık miktarını azaltma konusunda geri dönüştürülebilen temizlik ürünlerini tercih eder. Bu, hem çevresel dönüşüme katkı olarak hem de karbon salınımını azaltarak doğaya bir katkıdır.

Yorum yap